neděle 6. ledna 2013

Posuď knihu podle obalu - 63

Toto meme je pořádané kažkou neděli Syki z knižního doupěte. Cílem je vybrat si jakoukoliv obálku. Českou nebo originál? Na tom nezáleží, hlavní je, aby jste popsali obálku. Proč se Vám líbí nebo nelíbí, co Vás zaujalo... Více informací tady


http://3.bp.blogspot.com/--Y2xxOainc8/UOggCsQbG_I/AAAAAAAAIDQ/GO6nqtGfc9I/s1600/sys.php.gif

Deklarace smrti, 2140

Gemma Malley
Únor 2013, Fragment


Anotace - 
Velká Británie, rok 2140. 
Život na Zemi se změnil od základů. Lidská civilizace už není ohrožena smrtelnými nemocemi, na které věda objevila léky. Nesmrtelnost však přináší i možná rizika - největším z nich je přelidnění. Proto byla přijata Deklarace - každý obyvatel může mít jen jedno dítě... Kdo zákony poruší, bude potrestán.
Patnáctiletá Anna se narodila rodičům, kteří měli dvě děti. Nyní je označována za "Přebytečnou". Jaký život ji čeká? Dokáže se vyrovnat se svým osudem vyděděnce?
 
Dívka, která hledí na futuristické budovy bude zřejmě Anna, která je Přebytečná. Písmo i vyznačené slovo SMRT je hezky výrazné a zaujme. Nijak mě neruší při pohledu na celou obálku. Moc mě ale mrzí, že je to paperback, malý formát. Jak krásně by se ten obrázek vyjímal na hardcoveru, nemyslíte?  O přebytečných už jsem slyšela, ale soudě podle obálky jsem předpokládala, že se jedná o dětskou literaturu. Jak jsem se ale mýlila, když je kniha přístupná od 15ti let :D Takže dávám palec nahoru a jsem zvědavá, jak se poperou s další obálkou série.

3 komentáře:

 1. Je úžasná. Rozhodně ti ji doporučuji přečíst! Jinak nechápu proč je od 15-ti, já jsem ji četla když mi bylo jedenáct (v prvním vydání). :D

  OdpovědětVymazat
 2. Ta obálka se mi taky moc líbí a přesně, neřekla bych, že se hodí paperback ;)) jinak vypadá taky moc dobře, možná si jí přečtu :)

  OdpovědětVymazat
 3. JuliaR - V 11-ti? :D aha :D Úžasná a doporučuješ? Tak to si ji určo přečtu ( a píšu do to-read listu), mám ráda futuristická díla ;)

  Sára Kubíková - Že jo? Ten první je v hardbacku, škoda, že tenhle ne :(Hardback rocks :D Taky si ho určitě přečtu po nadšených ohlasech, že se bude převydávat :D

  OdpovědětVymazat