O mě!

A kdo že to vlastně jsem???

Má přezdívka je Haiska. Už ji mám po několik let a už si ani nepamatuju, kdy mi někdo řekl jinak. Přezdívka vznikla z mého příjmení, ale ve skutečném světe, kde nejsou upíří nebo vlkodlaci, se jmenuju Nikola. Pocházím z takového malinkého městečka na Domažlicku,  které čítá nádherných 3241 obyvatel. Velkoměsto, že?  V létě mi bude 20 let a mezi mými kamarády jsem s mojí výškou, která není nijak závratná, za benjamínka.


Co ráda dělám? Nu, ráda cestuji, ale musím se přiznat, že dál jak v Itálii jsem nebyla. Můj sen je podívat se do pěti Evropských metropolí  a pak poodhalit kouzlo země za velkou louží. Ráda sportuji, ale když na mě přijde povalovací nálada, nezvedla by mě z gauče ani armáda. Hrála jsem závodně florbal, ale bohužel to nemělo dlouhého trvání díky trenérovi, který mi tento sport zhnusil do konce života. Kreslím, maluji, bavím se s přáteli, chodím na procházky s naší jezevčicí Nelou, poslouchám muziku a také moooc ráda čtu.


A tady se dostáváme k mojí nejoblíbenejší zálibě. Jako většina holek jsem se dostala do knihománie přes Stmívání. Nestydím se za to. I teď postupem času říkám, že to nebyla špatná kniha, ale ani nejlepší. Je mnoho knih, které jsou dobré... Jsem zastáncem YA ale někdy čapnu i po normálním románu. Proč ne, že? Moje knižní srdcovky? Ách, tich je moc, ale když mě tak přemlouváte... Nástroje smrti, Hunger Games, Křídla, Percy Jackson, Eragon, ... A mezi moje oblíbené autorky patří již jednou zmiňovaná Cassandra Clare, Lauren Conrad, Richele Mead, Meg Cabot, John Green,...

Už delší dobu  se dokopávám ke čtení v angličtině, ale nejsem si jistá výsledku. A tady máme příklad mé povahy - nerozhodná, ale jsem taky náladová, trhlá, zbrklá, urážlivá, tvrdohlavá, netrpělivá, veselá, přátelská, a nevím co dál... Co k tomu říct? Jsem to prostě já. Jsem ve znamení Býka a ten je prý rozhodný a vůdčí... myslím, že jsem se narodila nějak špatně :D

Miluju špagety, třešně, růžovou barvu, hnědé oči, dějepis, komedie + fantasy + horory ( ale jsem takový strašpytel, že se na ně koukám přes den, než padne tma) nakupování, Jonnyho Deppa, gumové medvídky, knihkupectví Bux, Brada Pitta ve filmu Trója a Orlanda Blooma v Pánu prstenů, seriál The vampire diaries a Misfits, lesky na rty,  lentilky a něco by se do téhle slátaniny mých oblíbených věcí určitě našlo.

Vystudovala jsem Střední odbornou školu profesora Švejcara  v Plzni- obor knihovnictví. Nyní se vzdělávám na Jazykové škole, Jipka. 

A tento blog???

Blog jsem založila 16. května roku 2011, když jsem si potřebovala srovnat myšlenky a v tu chvíli to byl skvělý nápad podělit se s někým o knihách a mé dojmech. Někdy mám takové nálady, že se na okolní svět otočím zády a zapnu si svoji MP5 a o ničem nevím. Tady se ventiluji a mám z toho dobrý pocit, když tady po sobě něco zanechám. Založení blogu byl chvilkový nápad, který se mi moc zalíbil :)

Kontakty - 
N.Haisova@seznam.cz
FB - Nikuš Haisová