neděle 10. června 2012

Posuď knihu podle obalu - 50

Toto meme je pořádané kažkou neděli Syki z knižního doupěte. Cílem je vybrat si jakoukoliv obálku. Českou nebo originál? Na tom nezáleží, hlavní je, aby jste popsali obálku. Proč se Vám líbí nebo nelíbí, co Vás zaujalo... Více informací tady.Démon z Hex Hall ( Demon Glass )

Rachel Hawkins

Vyjde v červnu 2012, Knižní klub
Anotace - 
 Sophie Mercerová si myslela, že je čarodějka. Proto byla ostatně poslána do Hex Hall, nápravného zařízení pro delikventy Prodigia, tedy čarodějky, kouzelníky, víly a podobné bytosti. To si ale myslela ale ještě předtím, než zjistila, kdože je vlastně její otec, a že Archer Cross patří k L´Occhio di Dio, které se snaží Prodigia vyhladit z povrchu zemského – a namísto dalšího polibku mu tak musela vrazit jednu pěstí. Že je čarodějnice si myslela do chvíle, než se ukázalo, že je démon. Velká moc však sebou přináší i velká riziko, a než vystavovat nebezpečí své blízké, bude možná lepší se jí zbavit... Co ale dělat, když se ukáže, že i její nové kamarádky jsou démoni a svou sílu rozhodně neplánují použít k žádným bohulibým účelům? Do toho se o Sophii začne zajímat L´Occhio di Dio, a koho jiného za Sophií poslat než Archera. Ještě štěstí, že k němu
 Sophie už nic necítí. Nebo ano?


Celá tato série má originální téma obálek.Všechny díly na sebe navazují pomocí obálek a vytvářejí tak šňůru proměn Sophie. Zrovna na tomto coveru můžeme vidět Sophii ve všedním oblečení s deštníkem a s kočkou v pozadí v mlhavém prostředí, ale v odrazu vidíme Sophii jako jiného člověka s krásnými bílými šaty a rozevlátými vlasy. Oheň skvěle podtrhuje změnu Sophie a velice zvýrazňuje celkový vzhled obálky.

Žádné komentáře:

Okomentovat