neděle 23. října 2011

Posuď knihu podle obalu - 20


Toto meme je pořádané každou neděli Syki z Knižního doupěte. Cílem je vybrat si jakoukoliv obálku knihy a popsat, co vás na ni zaujalo, proč se vám líbí nebo nelíbí,... 
                                                         Více informací najdete tady.

 Pro dnešek jsem si vybrala knihu, která obletěla celou blogosféru.

Čarodejnice  z Hex Hall
Autorkou je Rachel Hawkins

Kniha vyjde v prosinci!

Anotace -
Před třemi lety Sophie Mercer zjistila, že je čarodějka. Od té doby ji to dostalo hned do několika problémů. Její nenadaná matka ji podporovala jak jen to bylo možné a radila se s jejím otcem - nepolapitelným evropským čarodějem - jen v těch nejakutnějších případech. Avšak když Sophie na školním plese přiláká nepovedenými čáry až moc lidské pozornosti, je to právě její otec, který rozhodne o jejím trestu: exil na Hex Hall, izolované nápravné školy pro Prodigium, nebo-li čarodějky, víly a měňavce. A jen během prvního dne mezi dospívajícími podivíny se jí podaří dosáhnout prvních výsledků: získá tři mocné nepřítelkyně, které vypadají jako modelky; zakouká se do přitažlivého a nadějného čaroděje; děsivého ducha a novou spolubydlící, která je vůbec nejvíce nenáviděnou osobou a jediným upírem na škole. Mnohem horší je však zjištění, že na studenty útočí tajemný predátor a její jediná kamarádka je podezřelým číslo jedna. Když se však série hrůzostrašných útoků začne stupňovat, Sophie se musí připravit na největší nebezpečí ze všech: starobylé tajné společenství, které se rozhodlo zničit všechny Prodigium a především pak ji.


Jsem moc ráda, že obálka zůstala s mírnými úpravami stejná. Ty úpravy se mi líbí. Dívka na obálce - Sophie -se mi zdá trochu přiblížená. Z původní obálky je pravá strana useknutá a na levou stranu přidalo nakladatelství název knihy. Líbí se mi i nápad na obálku. V nornálním světě je dívka na obrázku za školačku.

V pozadí za ní vidíme zamlžený les - tajemno. Ale v jezírku pod ní je rozjasněná obloha a Sophie je jako vyměnená. Svobodná v zelených šatech a s rozevlátými vlasy.

A samozřejmě nesmí chybět černá kočka. Chybí už je koště. ;)


1 komentář:

  1. Jo, tak tuhle knížku bych si chtěla koupit :) Už jen kvůli té obálce :D Jinak, nedávno jsem si založila blog (http://awekkisworld.blogspot.com/) a byla bych rádam kdyby si se ke mě někdy podívala :)

    OdpovědětVymazat