středa 13. února 2013

Waiting on Wednesday - 16

Waiting on Wednesday od Jill z blogu Breaking of the Spine. Cílem je vybrat si knihu, kterou chcete přečíst. Je jedno jestli má teprve vyjít nebo už vyšla nebo jestli je česká či americká.
 

Dec

Sarah Crossan 
4.dubna 2013, Baronet

 
 
Anotace - 
Nic pro nás není tak přirozené jako dýchání. Představte si ale svět, ve kterém si jen privilegovaní mohou koupit dostatek kyslíku k tomu, aby mohli tančit či si zahrát obyčejný fotbal. Svět, kde chudí jen stěží zaplatí účet za vzduch nezbytný k životu. Svět, v němž po netušené katastrofě přežívá zbytek obyvatel v hermeticky uzavřených městech s vlastní atmosférou. Pustou planetu Zemi, kde nejvzácnějším rostlinným druhem je obyčejný strom.
Právě v takovém světě žije Alina, Bea, Quinn a jejich přátelé. Od ostatních mladých lidí se liší svou přemýšlivostí a odvahou něco ve svém okolí změnit. Odvahou nadechnout se jinak než
druzí – svobodně. Dystopický román mladé irsko-americké autorky plný dobrodružství, při němž se doslova tají dech.
Booktrailer

 
 
Jak jsem již psala v článku - Na skok - nemůžu se vynadívat na tuhle krásnou obálku. Vyjde až za 2 měsíce, což je docela přijatelná doba. Napřed si chci ještě pořídit Annu, krví oděnou. Slyšela jsem na ni spousty chvály a než by se objevila v knihovně, tak bych se napřed asi zcvokla nedočkavostí :D Také vám připomíná v Booktraileru to dýchání - strojové dýchání v nemocnici? Nahání mi to husí kůži. Brrr. Ale anotace vypadá dobře, tak sem s ní ;)

2 komentáře: