úterý 20. září 2011

Review - Nástroje smrti - Město ze skla


Název - Nástroje smrti - Město ze skla
 Autor - Cassandra Clare
 Počet stran -  441
 Rok vydání - 2010
 Nakladatelství - Mladá fonta

Anotace -
Aby Clary zachránila život své matce, musí se vydat do Skleněného Města, dávného domova všech lovců stínů, přestože vstup do města bez povolení je proti Zákonu a porušení Zákona se trestá i smrtí. A aby toho nebylo málo, dozví se, že Jace ji ve městě nechce a Simona uvrhli lovci stínů do vězení, jelikož jim upír, kterému neublíží sluneční světlo, připadá krajně podezřelý.

Clary postupně odhaluje další střípky z minulosti své rodiny a nalézá přitom spojence v tajemném lovci stínů Sebastiánovi. Valentýn sbírá veškeré své síly, aby jednou provždy zničil všechny lovce stínů, a jediná šance, jak ho porazit, spočívá ve spolupráci s odvěkými nepřáteli.

Dokáží však podsvěťané a lovci stínů zapomenout na vzájemnou nenávist a bojovat za společnou věc? Jace si uvědomuje, jak moc je ochoten kvůli Clary riskovat. Podaří se Clary získat vládu nad svými nově objevenými schopnostmi a zachránit Skleněné Město?

Reakce po dočtení - OMG!!! 


Jak víme, v druhém díle se Clary nepodařilo zjistit, jak její a Jaceho matku zachránit z kómatu, který si na sebe seslala sama, jen aby unikla ze spárů Valentýna. Jenže, nějaký ten čas uběhl a Clary se dozvídá, jak svoji matku zachránit. Bylo by všechno jako dřív? To ne, ale měla by někoho, s kým by si mohla promluvit o svých citech... ve kterých má pořádný zmatek! Jediným pojítkem s bývalým, normálním, světem je matka Clary. Jenže to, aby jí pomohla by se Clary musela vydat do Idrisu - Města lovců stínů, kde musí vyhledat Hadriána Močála, čaroděje. Tedy na místo, kam ji Jace nechce pustit kvůli nebezpečí, které by tam Clary mohlo potkat. Ale ta na to nebere ohledy a do Idrisu se dostane a s ní i Simon a Luke.
Jenže všechno není tak lehké jak se zdá. Simon je upír, který se díky svému daru stává nebezpečným a Luke, který je podsvěťan, takže se do města, kde jsou samí lovci asi těžko dostane. 


Jenže... 
... to není všechno. Jace a Clary se snaží si držet od sebe odstup, ale za to dávný kamarád Aleka a Isabely - Sebastian si odstup od Clary naordinovat rozhodně nechce. Ba naopak. 

 A Valentýn dává Lovcům stínů na výběr, buď se mu podrobí nebo je vyhladí se svojí armádou povolanou ze samotných spárů pekla....


                                Zajímavé, že?


Milovala jsem rozhovory mezi Clary a Jacem. Milovala jsem, když se hádali. Milovala jsem, když jsem se nad dějem rozčilovala, ale pak jsem byla ráda. Milovala jsem tuhle knihu od první stránky do poslední. 

A o to mě víc rozčílil fakt, že Mladá fronta se nechystá pokračovat ve vydávání této série. Sice to napřed měla být trilogie, ale Cassandra nás má ráda a udělala z toho hexalogii. Město padlých andělů už  za velkou louží vyšlo někdy v dubnu tohoto roku. Ale aspoň, že se na různých blozích kniha volně překládá...

Knihy mají skvělé obálky a autorka je...je... je prostě skvělá. Vyjadřuje pocity mezi Jacem a Clary tak opravdově, že jsem se do jejich situace vžila. 

Toto je moje jedna z nejoblíbenějších sérií. A vaše???

☺☺☺☺☺/☺☺☺☺☺


Žádné komentáře:

Okomentovat