úterý 26. července 2011

Review - VáháníOriginální název - Linger
 Autor - Maggie Stiefvater
 Rok vydání - 2011
 Počet stran -322
 Nakladatelství - ARGO


Anotace -
Teď, když se Grace a Sam našli, musí bojovat, aby mohli zůstat spolu. Pro Sama to znamená zúčtovat s minulostí, pro Grace vyhlížet budoucnost, která je čím dál nejistější. Do jejich příběhu však nečekaně zasáhne nový vlk jménem Cole, který bojuje se svými vnitřními démony a už navždy chce zůstat ve vlčí kůži. Sam si naopak stále nemůže zvyknout na svou lidskou podobu. Tolik se bojí, aby nepřišel o své nové štěstí s Grace. Jenomže netuší, že v Grace, uvnitř jejího těla, roste hrozba, která je může o jejich štěstí připravit... 

Bude láska dost silná na to, aby se poprala s osudem? Můžeme se vyhnout tomu, kým jsme? 

 Reakce po dočtení - Tak nějak jsem to čekala.


Co víme z prvního dílu? 
Víme, že se Sam uzdravil z vlčího měnění. To je základní fakt. Kamarádka Grace - Olivie, se proměnila ve vlčici a zemřel Isabelin bratr Jack. 


Co je nového?
Nyní máme pohled čtyř osob - Sama, Grace, Isobel a Colea. To je nový přírůstek do vlčí smečky od Becka. Býval to frontman slavné skupiny, ale jeho život se mu už nelíbil (díky jistým problémům s drogami), tak se nechal pokousat spolu se svým kamarádem Viktorem. 

Ale nejen to. Když je Beck pryč, tak Sam musí  převzít velení nad smečkou, když jsou její členové v lidských podobách. Tím pádem se musí starat i o roztržitého Colea.


Ale máme tu háček - je pravda, že se vlci mění podle období? 

Příběh - 
je ve stejných barvách jako ten první. Dva zamilovaní lidé si užívají blízkosti toho druhého. Tedy až do té doby, kdy  rodiče Grace zjistí, že Sam zůstává přes noc. 
Jenže láska nám dává růžové brýle a my bychom pro svou druhou polovičku udělali cokoliv. A proto Grace utíká z domova, aby mohla co nejvíce času trávit se Samem. 

Ale Sam a Grace nejsou samy, kdo se možná do zamiloval. Mezi Isabel a Colem to jiskří, ale přes celou knihu se jen kočkují a láska není v dohlednu. Zatím. Jak to asi dopadne v pokračování?
Ze začátku mě Cole svou přítomností docela rozčiloval. Choval se jako král světa a svým způsobem ublížil Samovi. Až ke konci se zlepšil a svou mazaností zachránil Grace život. 
Isabel je svá. Nenechá se ničím jen tak rozházet. Svět z jejího pohledu byl úplně jiný než ty předešlé. 
Tím pádem je moje oblíbená postava Sam. Tenhle kluk je přesně ten typ, co by udělal první poslední, jen aby jste vykouzlila na tváři úsměv. Happy or Sad end?
 Jenže celým příběhem je jsou protknuty problémy s Grace. Zdá se, že je to chřipka ale proč se její vlčí pach zesiluje? Nelíbilo se mi, že tuhle záležitost nechali vyjít na povrch až ke konci knihy. Chápu, mělo to být zakončení děje knihy, ale takhle mi přišlo, jako by si řekli - Co nemusíš dnes, nechej na zítřek. Hodnocení - 
Kolem a kolem to nebyla špatná kniha, ale byl to tak průměr. Nezdá se mi, že by Maggie už neměla o čem psát, tak tam šoupla 4 pohledy, ale prostě to tak obohatila. Chtěla navázat nějaké napětí, ale spíš mi to přišlo jako zbytečné natahování děje.  Třatí díl si určitě přečtu, protože jsem zvědavá, jak to dopadne.
 
 ☺☺☺/☺☺☺☺☺
 Anotace k třetímu dílu Navždy - 
V prvním dílu, který česky vyšel pod názvem Mrazení, oba hlavní hrdinové, Grace a Sam, našli jeden druhého, ve Váhání bojovali za to, aby mohli zůstat spolu. V Navždy je situace ještě vyhrocenější, na vlky jsou pořádány štvanice a životy obou protagonistů se ocitají v ohrožení. Jak se smrt víc a víc blíží, je stále obtížnější neztratit lásku.

Žádné komentáře:

Okomentovat